Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama

Koltuklarınız ilk günkü gibi temiz olacak

Ev ve işyerlerinize giren tozun %80 i koltuklarınızda yer tutmaktadır. Toz polen mikrop yiyecek kırıntıları ve lekeler koltuklar için kaçınılmaz birer kabustur. Belirli bir zaman kullandıktan sonra kirlenen koltuklarınız zamanla sağlığınızı tehdit edebilecek konumuna gelmektedir. Hijyenik ve temiz bir şekilde koltuklarınızı kullanmak istiyorsanız kesinlikle profesyonel destek almanız gerekmektedir.

Koltuklarınıza temizlik için uygulanacak işlemler; İlk etapta koltuklarınızda bulunan mevcut tozlardan arındırılır,/ Sonrasında sıvı şampuan ile su püskürtülür,/ Daha sonrasında fırcalama işlemi yapılır,/ Lekeli kalan yerler leke çıkartıcı özelliği bulunan sıvı şampuanlarla tekrar fırçalanır,/ Lekeli bölgenin durumuna göre gerekirse elle fırçalama işlemi yapılır,/ Fırcalama işleminin ardından durulama işlemi yapılır,/ Son olarak vakum makinesi ile püskürtülen sıvı şampuan ve koltuktan çıkan kirler çekilerek durulama işlemi yapılır ve koltuklarınız kurulamaya bırakılır. Koltuklarınızın kuruması 6-12 saat kadar sürmektedir. Özel işlem görmüş bölgelerin kuruması 24 saat sürebilmektedir.

Koltuk yıkamada neden vakumlu koltuk yıkamayı tercih etmeliyim' sorunuzu öncelikle neden koltuk yıkatmalıyım olarak ele alalım ve bu konuda sizleri aydınlatalım. Herkes eve gelince işin yorgunluğunu atmak için koltuğa uzanıp televizyonun keyfine bakmak ister. Ancak gün boyunca üzerinize yapışan toz ve kir koltuğunuza bulaşmaktadır. Bunu engellemenin bir yolu bulunmamaktadır. Koltuklarınızı kirlenmesini önleyemez ama güzelce temizlenmesini sağlayabiliriz. Koltuk yıkama firmaları ihtiyacın neden oluştuğunu açıklayacağımız koltuk yıkama işlemlerinde sizlerin imdadına koşmaktadır. Koltukların kirlenmesi üzerine dökülen yiyecek ve içeceklerden yada çocuğunuzun boya kalemlerinden bile meydana gelmiş olabilir. Koltuklar evimizin en çok kullanılan eşyaları olarak ve evimizde en çok kullanılan kirlenen bir eşyadır.

Koltuk kirlerini her zaman gözle göremeyebilirsiniz. Çünkü koltukların konforlu olmasını sağlayan süngerler içlerinde kiri biriktirerek gözle görülmeyen zararlı canlılar için bir yaşam alanı sunmaktadır. Bu yaşam alanında coğalan bakteri ve mikroplar koltuklara oturup kalkma hareketinizde dahi havaya yayılmaktadır. solunum yolu ile mikroplara maruz kalma sağlığınızı ciddi şekilde etkileyebilir. Bu yüzden koltuklarınızı düzenli olarak yıkatarak derinlemesine temizlenmesi gerekmektedir. Vakumlu koltuk yıkama makinesi ile yapılan koltuk yıkama islemleri vakumlu yıkama işlemi olarak anılmaktadır. Bu yöntem koltukların özel deterjan ve şampuanlarla temizlendikten sonra bir vakum makinesi ile kiri içine hapsetmiş olan su ve köpüğün vakumla çekilerek derinlenmesine temizleme yapılmaktadır.

Vakumlu koltuk yıkama işlemi ise koltukların derinlerine işlemiş olan kir ve lekelerin vakum ile yerinden sökülmesi ve koltuklardan arındırılması prensibi ile çalışmaktayız. Koltuk yıkama aleti olarak bir çok makine ve tesisat satılmaktadır. Bunların bazıları klasik koltuk silme işleminin daha kolay yapılmasını sağlamaktan başka bir işe yaramamaktadır. Ancak koltukların süngerlerine yerleştiğinden bahsettiğimiz mikrop ve bakteriler bu yöntemlerle temizlenememektedir. Koltuk yıkama bilgisi olan kişilerin bildiği en önemli şey süngerleri iyice temizlemesi gerekmektedir. Buda süngerin vakumlanarak içlerinde nem ve kir kalmamasıdır. Koltuk süngerinde kalan nem belirli bir süre boyunca mikro organizmalara ev sahipliği yaparak hijyenik olmayan bir temizliğe sebep olmaktadır. Vakumlu koltuk yıkama sayesinde koltuklarınız kısa sürede kurumakta ve içlerinde nem barındırmayan yeni mikro organizma oluşumunu engellemektedir.

Profesyonel bir şekilde temizlik hizmeti personeli bulmanın zor olduğunun farkındayız. Bu koltuk yıkama işlemlerini firmamız ile en kolay hale getirdik. Sizde temizlik ihtiyaçlarınız için tek yapmanız gereken online olarak ihtiyacınız olan temizlik hizmetini seçip rezervasyon oluşturmak 

Rezervasyon oluşturmak için bizleri vep sitemiz üzerinde bulunan iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi günler hizmet alabilirim?

Talebinize göre haftanın her günü ve saati hizmet alabilirsiniz.

İstanbul'da uzun yıllardır temizlik hizmetleri sunan Fiyaka Temizlik Hizmetleri, verilen hizmet ve çalışan güvenirliliği açısından gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir temizlik firmasıdır ve bu yüzden temizlik hizmeti alırken evde bulunmanız zorunlu değildir. Ancak ilk temizlik hizmetimizde, sizin öncelik ve hassasiyetlerinizi daha iyi yerine getirebilmemiz açısından evde bulunmanız uygun olabilir.

Yönlendirdiğimiz temizlik personelimizden memnun kalmanız halinde aynı personeli düzenli olarak size yönlendirebiliyoruz.

Talepleriniz doğrultusunda yönlendireceğimiz personel ya da personellerimiz sabah 09.00'dan akşam 17.00'a kadar sizlere yardımcı olmaktadır..

Fiyaka Temizlik olarak biz temizliğin bir sanat olduğuna inanıyoruz.
Kurumsal kimliğimiz ve deneyimli personelimizle “profesyonel” sonuçlar sunuyoruz.
En önemli reklamın “memnuniyet” olduğuna inanır, en güçlü yanımız olarak müşteri memnuniyetini görürüz.
Güçlü ilişkiler kurarız ve “ömür boyu müşteriler” ediniriz.
Masraftan kaçınmaksızın en kaliteli ekipmanları kullanır, en doğal ve etkin deterjanları tercih ederiz.
Biz müşterilerimizin, iş arkadaşlarımızın ve şirket gizli bilgi ve varlıklarının “mahremiyetini ve güvenliğini” koruyoruz.
En iyi hizmeti ödün vermeden sürdürme ve “güvenli ve kazasız bir ortam” yaratma sorumluluğumuzun farkındayız.

Ev temizliği temizlik fiyatları, evin büyüklüğü, temizlik hizmetinin detayları ve ekstra istenilen hizmete göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle, temizlik şirketi ile iletişime geçerek fiyat teklifi almak en doğru seçenek olacaktır.